اتهام جدید علیه دکتر ذاکر نایک

date_range ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ access_time زمان مطالعه: پنج دقیقه visibility بازدید: 1
اتهام جدید علیه دکتر ذاکر نایک

طرح اتهام جدید برای دکتر ذاکر نایک؛ پولشویی و کسب مجرمانه ۲۸ میلیون دلار پول نقد!


این اولین باری نیست که دعوتگر مسلمان دکتر ذاکر نایک را به چنین عملی متهم می‌کنند و یقینا آخرین بار نیز نخواهد بود‌. چند سال قبل نیز از سوی دولت هند این اتهام واهی مطرح شد اما پلیس بین‌المللی (اینترپل) خود صراحتا دکتر ذاکر نایک را تبرئه کرد.
قبل‌تر نیز اتهامات بی‌اساس دیگری علیه ایشان مطرح شد. مواردی از قبیل تروریست بودن و حمایت از داعش و… که هرکس کمترین شناختی از دکتر ذاکر نایک داشته باشد می‌داند که این موارد کاملا بی‌اساس است.
همانطور که قبلا نیز یک ویدیو از دکتر ذاکر نایک در مجموعه رد شبهات ملحدین پخش شد و ایشان اعمال گروه منحرف داعش را کاملا رد و بیان می‌کند که آنها هیچ ارتباطی با اسلام ندارند:
🌐 t.me/no_atheism/657

اما علت این هجمه از اتهامات و جرم‌تراشی ها برای دکتر ذاکر نایک چیست!؟
در ابتدا باید نگاهی کوتاه به فعالیت‌ها و گذشته دکتر ذاکر نایک بیندازیم تا علت ساخت اینگونه اتهاماتِ گاه و بی‌گاه را بهتر متوجه شویم.
دکتر ذاکر نایک اهل هند است. وی دارای مدرک پزشکی و جراحی از دانشگاه بمبئی و یکی از مشهورترین دعوتگران جهان اسلام است. او مدیر شبکه تلویزیونی peace tv بوده که به سه زبان انگلیسی، اردو و بنگالی فعال می باشد و در مجموع بیش از دویست میلیون بیننده در سراسر جهان دارد (بیش از صد میلیون به زبان انگلیسی، هشتاد میلیون به زبان اردو و بیست میلیون به زبان بنگالی). این شبکه حدود دویست کشور در جهان را بصورت ۲۴ ساعته پوشش می‌دهد که بزرگترین منبر برای تبلیغ اسلام است.

دکتر ذاکر نایک بیشتر به علت مناظراتش مشهور است. مناظراتی که با متخصصان ادیان دیگر از جمله کشیش‌های مسیحی، سیک‌های هندو، آتئیست‌ها و پیروان سایر ادیان و افکار انجام داده است. در یکی از سخنرانی های دکتر ذاکر نایک که در هند برگزار شد بیش از یک میلیون بیننده فقط در محل سخنرانی وی حضور داشتند.
مشهورترین و بهترین مناظره او با دکتر ویلیام کمپبل است که در سال ۲۰۰۰ در شیکاگو آمریکا با عنوان “قرآن و علم، در پرتو علم” صورت گرفت که این مناظره چهار ساعتی توسط مجموعه رد شبهات ملحدین به زبان فارسی زیرنویس شده است.
🌐 t.me/no_atheism/1165

https://telegram.me/joinchat/BcNTjz0_MK4eDOerR1UwSA

یکی دیگر از سخرانی‌های مهم وی با عنوان “آیا قرآن کلام خداست؟” می‌باشد که به زبان فارسی زیرنویس شده است:
🌐 t.me/no_atheism/1812

دکتر ذاکر نایک برنده جایزه های فراوانی از دبی، ریاض و… بعنوان برترین دعوتگر اسلام شده‌ است. به گفته خودش بین دو الی چهار هزار سخنرانی را در کشورهای مختلف جهان ارائه داده است و سخنرانی های فراوان او در رادیو، تلویزیون و سایر رسانه‌های جمعی و همچنین تالیف ده‌ها کتاب پیرامون اسلام و قرآن.
بیوگرافی کوتاه دکتر ذاکر نایک را می‌توانید در این ویدیوی کوتاه مشاهده کنید:
🌐 aparat.com/v/wFG3g

مخالفان دکتر ذاکر نایک که در میدان مناظره و مقارنه ادیان حریف ایشان نشده‌اند از این رو سعی دارند از راه‌های دیگری مانع دعوت و تبلیغ او شوند. دولت‌های بزرگی مانند هند و انگلیس نیز بارها سعی در متهم نمودن او کرده‌اند. قبل‌تر از این اتهامات نیز (بعد از سخنرانی‌های موثر وی) او اجازه ورود به این کشورها را نداشت و او را ممنوع‌الورود کرده‌اند. اکنون نیز که یکی از رسانه‌های خبری وابسته به کشور انگلیس این اتهامات را مطرح کرده است این خبر چیز دور از انتظاری نبود زیرا آنها از تمام توان خود برای متوقف کردن این داعی بزرگ مسلمان استفاده می‌کنند.

خداوند در قرآن خطاب به پیامبرﷺ می‌فرماید:
▪️ولَنْ تَرْضَى عَنْكَ الْيَهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ (بقره/۱۲۰)
یهود و نصاری (مسیحیان) هرگز از تو راضی نمی‌شوند تا آنکه از آیین و روش آنها پیروی کنی.

پس هرگز مسیحیان و همکیشان‌شان، مجاهدان دعوتگران اسلام را به حال خود رها نمی‌کنند و از انواع حربه‌ها و روش‌ها برای مقابله با اسلام استفاده می‌کنند. اما با این حال مردمی که از اروپا وارد اسلام می‌شوند روز به روز درحال افزایش است.

expand_less
X
منوی اصلی
X