تدلیس و تلبیس ملحدین ایرانی: برش قسمتی از کلیپ سخنرانی دکتر ایاد قنیبی

date_range ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ access_time زمان مطالعه: یک دقیقه visibility بازدید: 1

اخیرا خبردار شده‌ایم که بعضی از کانال‌های ملحدین کلیپی از دکتر ایاد قنیبی که قبلا از سوی «رد شبهات ملحدین» منتشر شده بود را بصورت قیچی شده منتشر کرده‌اند.
اسم کلیپ “نگویید اسلام دین صلح است” می‌باشد که در آن دکتر قُنیبی توضیح می‌دهد که اسلام دین صلح نیست اما دین جنگ هم نیست. بلکه در جایی که نیاز به صلح است، صلح می‌کند و زمانی که نیاز به جنگ است، جنگ می‌کند.

ولی ملحدین با قیچی کردن هشتاد ثانیه ابتدایی ویدیو، آن منظوری که خود داشته را خواسته‌اند به مخاطب القا کنند به همین دلیل حتی جرئت نکرده‌اند که اصل کلیپ را بصورت کامل منتشر کنند.

🔹مغلطه‌ی قیچی کردن و تغییر دادن معنا و مفهوم اصلی مطالب، از صفات جدایی ناپذیر ملحدین و کافران در طول تاریخ بوده است و خواهد بود. خداوند در مورد یهود می‌فرماید:
▪️يحَرِّفُونَ الْكَلِمَ عَنْ مَوَاضِعِهِ (النساء/٤٦)
▫️کلمات را از جای خود منحرف می‌کنند (تا آن معنی که خود می‌خواهند را القا کنند)

مثلا ملحدینِ امروزی در بسیاری از موارد، آیات پیرامون جهاد را از وسط یک موضوع بدون اشاره به شأن نزول و بدون اشاره به مطلب و میدان جنگ و بدون اشاره به اتفاقات قبل از آن حادثه و… قیچی کرده و آن را با عناوین مختلف منتشر می‌کنند و اینگونه سعی در فریب توده مردم دارند. اما کسانی که اهل تحقیق بوده به راحتی می‌توانند مغالطه‌های آنان را تشخیص دهند.

اصل کلیپ را که بصورت کامل منتشر شده است می‌توانید با کلیک روی آدرس زیر، مشاهده نمایید:

🌐 t.me/no_atheism/2044

expand_less
X
منوی اصلی
X