الحاد و انکار سنت؛ دو روی یک سکه

date_range ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ access_time زمان مطالعه: چهار دقیقه visibility بازدید: 1
الحاد و انکار سنت؛ دو روی یک سکه

🔴الحاد و انکار سنت؛ دو روی یک سکه…

برای اثبات این واقعیت، مهم‌ترین نکات مشترک میان این دو مکتب را مطرح می‌کنیم.

۱- برای ازبین بردن نقش اسلام و تأثیرات آن بر هدایت فرد و جامعه تلاش می‌کنند. از طریق ساختن شبهه و از بین بردن اعتماد افراد به منابع اطلاعات و کم رنگ کردن پیروزی‌ها و کوبیدن قوانین عالی آن.

۲- چشم دیدن زیبایی‌های اسلام و پیامبرش را ندارند و در هر مکانی اسلام تعریف و تمجید شود، آن‌ها خشمگین شده و برای لکه‌دار کردن و زشت جلوه دادن چهرهٔ اسلام تلاش می‌کنند.

۳- منبع اطلاعات مشترکی دارند و برای رسیدن به اهدافشان از اطلاعات و انتشارات همدیگر حمایت می‌کنند.

۴- تعداد زیادی از اندیشمندان و مثلا صاحب فکرانشان افرادی بی‌سواد و فاقد تخصص هستند و به ندرت می‌توانند یک متن سادهٔ عربی را به درستی بخوانند چه برسد به آنکه آن‌ را درک کرده و نقد کنند. حال با این وجود آنقدر بی‌شرم و چشم سفیدند که از نص قرآن و سنت ایراد می‌گیرند.

۵- هیچ‌کدام از شبهاتشان جدید و بدون پاسخ نیستند و همان شبهات مشرق شناسان قرون گذشته را نشخوار کرده و به عنوان آثار جدید و محصولات سنتی به مردم می‌فروشند.

۶- اغلب مواقع جرأت ندارند چهرهٔ واقعی خود را به مردم نشان دهند و پشت پردهٔ دلسوزی و غمخواری برای اسلام زهرشان را می‌ریزند؛ لذا بیم آن ‌را دارند که علما حکم کافر، مرتد و منافق بودنشان‌ را بدهند و بسیار هم از آن خشمگین می‌شوند؛ زیرا در آن صورت مردم لعنشان کرده و به حرفشان گوش نمی‌دهند.

۷- مدام در محور منفعت افراد دین‌ستیز مشاهده می‌شوند و اسلام به‌جای آنکه برنامهٔ زندگیشان باشد و طبق آن زندگی کنند، نزد اغلب آن‌ها متاعی تجاری است و به وسیلهٔ آن نیاز‌های اقتصادی خود را فراهم می‌کنند و در قبال ایرادات و سخنان ناشایستشان پست و مقام و دستمزد و حق پناهندگی دریافت می‌کنند.

۸- مدام ادعا می‌کنند که قرآن و سنت دو منبع ساختگی و غیر قابل اعتماد هستند. درحالی که برای تحقق بخشیدن به دروغ‌ها و شبهاتشان و هرگاه که به نفعشان باشد به سراغ آن‌ها رفته و از آن‌ها دلیل می‌آورند.

🔻به علاوه همگی باید متوجه این باشیم که خطر مکتب قرآنیون بر اسلام بسیار بیشتر از تفکرات الحاد است.
آن هم به دو جهت:

▪️۱- قرآنیون آخرین ویروس تولید شدهٔ آزمایشگاه مشرق شناسان (مستشرقین) و متجاوزان هستند، که به راحتی می‌توانند به جسم این امت نفوذ کنند و در پشت پردهٔ غمخواری، خودشان را به‌عنوان بخشی از سلول‌های دفاعی جا بزنند اما در باطن یک ویروس کشنده‌اند و سعی بر شکست دادن و تضعیف و از کار انداختن آن دارند و خطر آن مطمئناً از تفکر الحاد که آشکارا به ستیز با دین بر می‌‌خیزد و به راحتی قابل شناسایی و تصنیف است، بسیار بیشتر است.

▪️۲- الحاد با اسلام و قرآن مخالفت می‌کند و این مسئله به سختی در دل مسلمانان جا‌ی می‌گیرد و بنا نهاده می‌شود؛ زیرا تمام مردم می‌دانند که قرآن کلام پروردگار و لبریز از معجزات روشن و آشکار است و پروردگار خود وعدهٔ حفاظت از آن را داده است.
لذا قرآنیون طوری آموزش داده شده‌‌اند که سراغ قرآن نروند و اشتباهات ملحدین را تکرار نکنند بلکه سنت را هدف قرار دهند و مستقیماً سنت را هم نکوبند بلکه در‌مورد کسانی که آن را روایت کرده یا نوشته‌اند شبهه بسازند.
به این طریق تأثیر بیشتری داشته و بهتر به هدفشان می‌رسند و همهٔ ما هم از این واقعیت آگاهیم که: (الطعن فی الناقل طعن فی المنقول)

✍️نویسنده: پروفسور دکتر خالد محمد صالح
📝ترجمه و نشر در: «رد شبهات ملحدین»

✾•┈┈••✦❀✦••┈┈•✾
@no_atheism
(رد شبهات ملحدین)

expand_less
X
منوی اصلی
X