چرا دین اسلام رابطه جنسی دختر و پسر قبل ازدواج را حرام می داند؟!

date_range ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ access_time زمان مطالعه: شش دقیقه visibility بازدید: 1
چرا دین اسلام رابطه جنسی دختر و پسر قبل ازدواج را حرام می داند؟!

🔺 شبهه: دختر و پسری که ازدواج نکرده‌اند، وقتی که هر دو راضی به رابطهٔ جنسی با هم هستند، چرا این وسط، اسلام ناراضی است؟ چرا اسلام می‌خواهد نظر خود را بر دیگران تحمیل کند؟

✅ در پاسخ به شبههٔ مطرح‌شده، می‌گوییم: «در اکثر قوانین، ممنوع و مجاز (حلال‌ و حرام یا قانونی و غیرقانونی‌) بودنِ عملی به‌خاطر رضایت دو طرف نیست؛ بلکه در اکثر موارد، جرم به علت انجام‌دادن خود فعل است. برای مثال: قتلِ به ناحق، یک جرم است و جرم‌بودن آن به علت انجام‌دادن خود این فعل است و رضایت طرفین، فعل را قانونی و حلال نمی‌کند. اگر در قتل، هم قاتل و هم مقتول رضایت داشته باشند، آیا می‌توانیم این کار را مجاز بدانیم؟ یا مثلاً خرید و فروش بعضی چیزها، غیرقانونی و ممنوع (حرام) است؛ اگرچه در این معامله، هر دو طرف – فروشنده و خریدار – رضایت کامل داشته باشند، این دلیل بر درست‌بودن عملشان نیست؛ بلکه خودِ آن عمل، ممنوع است.»

🔴 در قوانین کشورهای اروپایی، خریدوفروش اسلحه یا مواد مخدر به‌صورت غیرقانونی، جرم است؛ در‌حالی‌که هر دو طرفِ انجام دهندهٔ معامله به آن رضایت داشته باشند.

🔴 در اسلام نیز هر رابطهٔ جنسی خارج از ازدواج، حرام و غیرقانونی است و خود این عمل (زنا) جرم است و ربطی به رضایت طرفین (دو شخص زناکار) ندارد؛ همان‌ طور که در مثال‌های بالا، رضایت دوطرف باعث مجاز بودن قتل و خریدوفروش غیرقانونی نمی‌شود.

🔶 در ادامه لازم است اشاره کنیم که اسلام دارای یک نظام و قوانین خاصی است. عده‌ای با نگاهی تک‌بعدی به تمام دین‌های جهان نگاه می‌کنند و اصول و چهارچوب تمام دین‌ها را در یک قالب می‌بینند؛ درحالی که دین اسلام با سایر ادیان امروزی بسیار متفاوت است و فقط شامل اموری مانند: نماز، روزه و حج و… نیست. در دین مسیحیت یا بیشتر ادیان دیگر، صرفاً بخشِ خاصی از کارها مثل دعا‌کردن، شامل عبادت می‌شوند و دین‌شان محدود به عبادتگاه و حالات درونی انسان‌ها شده است. اما دین اسلام یک نظام کلی است که تمام جوانب زندگی بشر را شامل می‌شود. هر کاری که طبق اصول و قانون اسلام انجام شود عبادت است و عبادت محدود به داخل مسجد یا عبادتگاه نیست. بخش عظیمی از آیات قرآن در مورد تشریع (قانون‌گذاری) است و شخص نمی‌تواند مسلمان باشد، درحالی‌که این قوانین را قبول ندارد؛ زیرا بخشی از قرآن را کنار گذاشته و رد کرده است.

◻️ پس تا اینجا معلوم شد که اسلام یک نظام کلی است که تمام ابعاد زندگی انسان را شامل می‌شود و مانند همهٔ نظام‌های موجود در دنیا بر اساس اصولی بنیاد نهاده شده است. اگر قوانین اسلام را تحمیل در نظر بگیریم، با این حساب، قوانین تمام نظام‌های جهان، اجباری هستند.

🔷 لازم است به این موضوع نیز بپردازیم که جای بسی تأمل است:
🔘 «چرا تا این حد، نقد و شبهه در مورد قوانین اسلام وجود دارد؟»
علت اصلی آن، تبلیغات اسلام‌ستیزانی است که – با تهیهٔ فیلم‌ها و برنامه‌های مختلف و متعدد تلویزیونی و اخبار شبانه‌روزی با بیانی حرفه‌ای و مغلطه‌آمیز و نوشتن کتاب‌ها و مطالبی مغرضانه دربارهٔ اسلام – صرفاً روی قوانین اسلام مانور می‌دهند و هدفشان تخریب عقیدهٔ مردم است تا آنان را از دین بیزار کنند. عده‌ای هم در بررسی شریعت اسلام از مغلطهٔ «جمله‌های پیش‌فرض» استفاده می‌کنند؛ در این مغلطه از یک سری جملات در لابه‌لای شبهات و سخنان استفاده می‌شود تا تاثیر شبهه روی مخاطب بیشتر شود – چیزی شبیه چاشنی است – مثلا هر گاه به بررسی قوانین اسلام و نقد آن می‌پردازند، از جملاتی مانند: «اسلام بیشتر شبیه جُکه» و… استفاده می‌کنند. ان‌شاءالله در مقالات دیگر، این مغلطه بیشتر توضیح داده می‌شود.

اسلام‌ستیزان و خداناباوران در مطالبشان، برای بررسی قوانین اسلام از مغلطهٔ «بزرگ‌نمایی» و در معرفی قوانین عجیب نظام‌های سکولار، از مغلطهٔ «کوچک‌نمایی» استفاده می‌کنند.
درحالی که می‌توان این انتقادها را برای هر نظامی انجام داد؛ اما مخالفانِ اسلام از ناآگاهی اکثر مسلمانان نسبت به قوانین سایر نظام‌ها سوءاستفاده می‌کنند.

🔸بیایید نگاهی به قوانین کشورهای اروپایی در مورد روابط جنسی و چندهمسری بیاندازیم.

در اکثر کشورهای اروپایی، هر مردی که دو زن داشته باشد، مجرم است؛ چون آن‌ها این فعل را جرم می‌دانند. اگر با نگاه شبهه‌پرداز به این قضیه نگاه کنیم، باید بگوییم در بعضی موارد وقتی که حتی زن اول، زن دوم و مرد راضی هستند، این وسط، چرا حکومت و دولت‌شان ناراضی است و اجازه نمی‌دهد؟

در برخی کشورها، حکمِ قانون به دوهمسری و مجازات تعیین‌شده برای آن، به این صورت است (ممکن است در طول زمان، مقدار حبس‌ها زیاد یا کم شوند):
▫️استرالیا: غیرقانونی (حرام)؛ تا ۱۰ سال حبس.
▫️برزیل: غیرقانونی (حرام)؛ ۲ تا ۶ سال حبس.
▫️اریتره: غیرقانون (حرام)؛ تا ۵ سال حبس.
▫️غنا: غیرقانونی (حرام)؛ تا شش ماه حبس.
▫️کانادا: غیرقانونی (حرام)؛ براساس قانون جرایم، بند ۲۹۰.
▫️تونس: غیرقانونی (حرام)؛ تا ۵ سال حبس.
▫️ترکیه: غیرقانونی (حرام)؛ تا ۵ سال حبس.
▫️ایالات متحده آمریکا: غیرقانونی (حرام) در تمام ایالات؛ تا ۵ سال حبس.
▫️در تمام ۲۷ عضو اتحادیه اروپا: غیر قانونی (حرام)؛ [استثناء در مواردی برای بریتانیا]

🔹 اما نکتهٔ جالب اینجاست: در اکثر کشورهایی که یک مرد حق ندارد زن دوم بگیرد و مجرم شناخته و محکوم به زندان می‌شود؛ همان مرد می‌تواند با همان زن مورد دلخواه خود و یا هر تعداد زن و دختر دیگر که می‌خواهد، رابطهٔ جنسی برقرار کند و هیچ ممنوعیتِ قانونی برای رابطهٔ جنسی خارج از ازدواج تعریف نشده است. به‌عبارتی، یک مرد متأهل می‌تواند با زن‌های متأهل مردان دیگر، رابطهٔ جنسی برقرار کند و این امر، قانونی (حلال) است! با این توجیه که در این خصوص، باید آزادی وجود داشته باشد؛ اما ازدواج با زن دوم جرم است، چون نقض آزادی است!!!

همچنین، در اکثر کشورها، طبق قانون، ازدواج برای افراد زیر هجده سال ممنوع است؛ اما داشتن رابطهٔ جنسی مجاز است. پسر یا دختر شانزده ساله‌ای حق ندارد ازدواج کند و اگر ازدواج کند، مجرم است و به علت ازدواج مجازات می‌شود؛ ولی اگر همین شخصِ شانزده ساله هر مقدار رابطهٔ جنسی با هر تعداد شخص انجام دهد، مجاز است و هیچ منع قانونی برای وی وجود ندارد!!!
❌ به‌راستی که ازدواج را حرام کرده‌اند و زنا را حلال ❗️

🔻 آیا آن‌ها این مطالب و این قوانین سکولاریسم را برای شما بیان می‌کنند؟ باور کنید اگر همین موارد جزو قوانین اسلام می‌بود، با بیشترین و شدیدترین انتقادها به آن حمله می‌شد. مخالفان دین به علت کینه‌ای که نسبت به قوانین خداوند دارند، با ذره‌بین به قوانین اسلام (مغلطهٔ بزرگ‌نمایی) و با تلسکوپ به قوانین غیراسلامی (مغلطهٔ کوچک‌نمایی) نگاه می‌کنند.

✍نویسنده: دکتر م.ا
▪تهیه شده در: «رد شبهات ملحدین»
▪️۲۹ خردادماه ۱۳۹۹ هجری-شمسی.
bit.ly/2YeOkih
✾•┈┈••✦❀✦••┈┈•✾
@no_atheism
(رد شبهات ملحدین)

expand_less
X
منوی اصلی
X