سیاست غرب در تاراج منابع کشورهای جهان سوم!

date_range 27 نوامبر 2020 access_time زمان مطالعه: پنج دقیقه visibility بازدید: 15

🔹اگر دسته‌ای از مردم یک کشور بخواهند با این استعمار دموکراتیک مبارزه کنند، کشورهای غربی چگونه دزدی‌شان را از چاه‌های نفتی و معادن الماس و طلا و… ادامه می‌دهند؟
بسیار ساده است. گروه‌های محلی مسلح که بر علیه آنها برخواسته باشند را تروریست می‌نامند. حال با بهانه “مبارزه با تروریسم” با نیروی نظامی وارد آن کشور می‌شوند و پایگاه‌های نظامی می‌سازند و دزدی‌شان را ادامه می‌دهند و با گروه‌های مسلح هم می‌جنگند و اینگونه در خبرگزاری‌های جهانی که در دستانشان است به جهانیان می‌گویند برای مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی وارد آن کشور شده‌اند.

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید چرا وقتی انسان‌ها سرباز یک ارتش غربی باشند کارشان تندروی و افراط نیست اما اگر مردم محلی علیه استعمار مسلح باشند جنگشان تروریستی است؟
چه چیزی باعث شده دولت‌های غربی، سربازان و نظامیان خود را عادی بدانند اما گروه‌های مسلحی که در مقابل استعمارگران باشند را تروریست می‌نامند؟
آیا داشتن نشانِ نظامی و پرچم کشورها، باعث توجیه پذیری جنگشان می‌شود و می‌توانند هرمقداری جنایت کنند بدون اینکه برچسب تروریست به آنها زده شود؟

🔻در نظم نوین جهانی و دنیایی که سرمایه‌داران لیبرال بر قدرت هستند تمام مردم دنیا را با خبرگزاری‌های‌شان فریب می‌دهند و با چپاول ثروت جهان، هر روز شکاف میان ثروتمندان و مردم عادی را عمیق‌تر می‌کنند به گونه‌ای که امروز تنها یک درصد از جمعیت جهان، نصف ثروت جهان را در دست دارند این درحالی است که روزانه هزاران نفر بر اثر گرسنگی جان می‌دهند.

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید چه فایده‌ای برای کشورهای غربی دارد که برای مردم خاورمیانه و آفریقا، شبکه تاسیس کرده و برایشان خبر پخش کنند و به آنها اخبار را بگویند؟ آیا اطلاع داشتن یا نداشتن ما از اخبار دست‌چین شده با پخش مکرر و روانشناسانه، برایشان مهم است که میلیاردها دلار برای آن خرج می‌کنند؟ بله قطعا. اینگونه مردم را مغزشویی می‌کنند تا علیه آنها مسلح نشوند. هر کسی هم علیه استعمارگران بجنگد سریع با اسم تروریست و تندرو و افراطی، آن را نزد توده مردم منفور می‌کنند و اینگونه آنها، هم دزدی می‌کنند و هم انسان جنتلمن و مهربان قصه می‌شوند.

🔹استعمار همه دنیا را به راحتی چپاول میکرد به غیر از مناطق مسلمان نشین را. زیرا اسلام در مقابل متجاوزان، جهاد و قتال فرض دارد به همین دلیل آنها برای دزدی از مردم خاورمیانه روش‌های دیگری را در پیش گرفتند.
بعد از فروپاشی و از میان برداشتن آخرین خلافت و حکومت یکپارچه اسلامی، سریعا مسلمانان را طبق قراردادی (سایکس-پیکو) در یک شب به تکه‌های مختلف تقسیم کردند و مرزبندی‌هایی را بصورت مکارانه ایجاد کردند و آن را برایشان مقدس کردند تا برایش بجنگند و کشته‌های در راه آن مرزها را شهید بدانند. این مرزبندی به گونه‌ای دقیق بود که در هر کشور، چند زبان و قومیت و مذهب قرار دادند.
چرا این کار را کردند؟ تا اگر هر کشوری به آنها باج نداده و منابعش را با کمترین قیمت در اختیارشان قرار ندهد، آتش جنگ را برای آن کشور روشن کنند. در این صورت هر یک از طرف‌های جنگ مجبور می‌شوند برای اینکه در جنگ شکست نخورند، به استعمارگران پناه ببرند. آنها هم با کت‌وشلوار و ظاهر محترمانه وارد صحنه می‌شوند و میدان‌های نفتی، معادن طلا و مس و… را در دست می‌گیرند و در مقابل مقداری اسلحه در اختیار آنان می‌گذارند اینگونه هم چرخ کارخانه‌های اسلحه‌سازیشان می‌چرخد و هم منابع کشورهای دیگر را با کمترین هزینه ممکن بدست می‌آورند.

در آخر هم چون تمام رسانه‌ها را در اختیار دارند، به راحتی مغزشویی می‌کنند و هر که در مقابلشان باشد را ترویست می‌نامند. اعمال جنگی مخالفانشان را بارها و بارها تکرار می‌کنند و از جنایات خود به ندرت سخن می‌گویند و اینگونه ذهنیت‌ها را شکل می‌دهند و مردم را برده فکری خود می‌کنند.

از آن طرف ملحد خاورمیانه‌ای به ما می‌گوید در خاورمیانه همیشه جنگ و فقر است (منظورش همین دویست سال گذشته است و از هزار سال تمدن اسلام در نیمی از جهان، خبر ندارد) و اروپایی‌ها چون اسلام ندارند در رفاه و آسایش‌اند. (البته آمریکای جنوبی و جاهای دیگر را فراموش میکند که علتش را بگوید)

🔸در انتها لازم است به سخنان ترامپ در آخرین مناظره انتخاباتی با جو بایدن (نامزد دیگر ریاست جمهوری) اشاره کنیم که گفت:
«ما برای اولین بار در انرژی مستقل شده‌ایم و دیگر نیازی به هیچکدام از آن کشورهایی که بخاطر سوخت آنها، با آنها وارد جنگ شده‌ایم، نداریم!» بله این دقیقا سخن رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا است: «بخاطر منابعشان با آنها وارد جنگ شدیم»!

در آخر هم آدم خوب ماجرا اروپایی‌ها و دولت‌هایشان شدند و آدم بد ماجرا گروه‌های محلی که با آنان جنگیدند. چون آنها رسانه دارند و مردم ساده را که عقلشان در چشمشان است، به راحتی فریب می‌دهند و دزدی‌شان را پنهان می‌کنند.

expand_less
X
منوی اصلی
X