و رفعنا لک ذکرک، آوازه نام محمد المصطفیﷺ در جهان

date_range ۱۷ تیر ۱۳۹۸ access_time زمان مطالعه: هشت دقیقه visibility بازدید: 6
و رفعنا لک ذکرک، آوازه نام محمد المصطفیﷺ در جهان

🌺✔️و رفعنا لک ذکرک✔️🌺

☑️باز هم این آوازەی نام مبارک “محمد” است که بر لب های میلیون ها انسان جاری می شود، این بار در ساختمان دیوان(کنگره) آمریکا

🔹فقط یک بار کافیست هر محقق و پژوهشگر و حقیقت جویی زندگانی محمد و تنها کتاب نجات بخش بشریت (قرآن) را مطالعه کند تا به عمق درک و هوش این نابغەی تاریخ و معجزەی وی (قرآن) پی ببرد و زانوی تلمذ در مقابل او خم کند، رهبری که خدمات و تفکر و رفتار و گفتار او در تمامی زمینه ها از دید هیچ منصف و صاحب خردی پوشیده نیست.

🗞محمد امی(درس نخوانده) امروز بعد از 1439 سال شریعتش تمامی قوانین بشری(سکولار) را انگشت به دهان گذاشته، و دانشمندان و مورخین بزرگ پس از چندین دهه تحقیق، حال به عظمت فوق العادەی این نابغەی بی بدیل تاریخ معترف می شوند.

♻️هنوز چند صباحی نگذشته بود از حک آیەی مبارک کتاب محمد بر روی دیوار دانشکدەی حقوق دانشگاه هاروارد
Qur’an (622 CE)
“O ye who believe! Standout firmly for justice,as witness، To Allah, even as against yourselves, or your parents, or your kin, and whether It be (against) rich or poor: For Allah can best protect both.” (Alnisa-135)

📜کتابخانه حقوق دانشگاه هاروارد
http://library.law.harvard.edu/justicequotes/explore-the-room/west/

حال بار دیگر عظمت بزرگ مرد تاریخ حضرت محمد مصطفی نشان داده شد، این بار در ساختمان حقوق ایالت متحده آمریکا

💠در این سایت حضرت محمد رهبر مسلمانان را به عنوان شخصی تاثیرگذار در تاریخ بشر و از متمدن ترین و با نفوذترین افراد انگشت شمار در تاریخ نام می برد.
.
prophet muhammad Honored by us supreme court in 1935
حضرت محمد مایه افتخار دادگاه عالی ایالات محتده در سال 1935

“Fact”: The us supreme court honored prophet mohammad as one of the greatest impact on law in the world in 1935
واقعیت: دادگاه عالی ایالات متحده حضرت محمد را یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین افراد بر “قانون” در جهان معرفی می کند.

در ادامه نیز می خوانیم که پیامبر(صلی الله علیه وسلم) را به عنوان یکی از ۱۸ قانوان گذار تاریخ بشریت، در سال ۱۹۳۵معرفی می کند. اسلام نیز در یکی از بزرگترین ساختمان ها (کتابخانه کنگره) به عنوان یکی از 11 یا 12 تمدن بانفوذ و مهم به رسمیت شناخته شد. و این اسم مبارک محمد ﷺ است که بر روی دیوار آن حک شده است.
https://themuslimvoice.net/2012/09/24/prophet-muhammad-pbuh-honored-by-us-supreme-court-in-1935/

چه کسانی که به بزرگی او اعتراف نکرده اند، و کتاب ها تالیف نکردند، افرادی همچون کنستان ويرژيل گئورگيو، توماس كارلايل، ویلیام مونتگمری وات، جان دیون پورت، ولتر، سرپرسکی سایکس، آنه ماریل شیمل، گوستاولوبون، زیگرید هونکه، ادروارد گبن و هزاران نفر دیگر و حتی خود ناباوران.

▪️نگاهی مختصر به شخصیت پیامبر در نگاه برنارد شاو نویسنده ی ایرلندی: «اسلام سرزندگی عجیبی دارد و میتواند با هر عصری منطبق شود. من درمورد محمد تحقیق کرده‌ام او مردی فوق‌العاده است و نجات ‌دهنده بشریت.»
http://bit.ly/2MN6qmu

▪️محمد رهبر مسلمانان همان کسی است که ویل دورانت مورخ نامی در مورد او می گوید: «اگر بزرگی را با معیار تأثیر گذاری بزرگان بسنجیم، محمّد بزرگِ بزرگان کل تاریـخ است.»
https://quotes.thefamouspeople.com/will-durant-3178.php

▪️همان محمدی که دولامارتین شاعر، فیلسوف و سیاست مدار فرانسوی در مورد وی می گوید: «او محمّد است؛ با در نظر گرفتن تمام معیارهایی که بزرگی انسان را می‌سنجند به حقیقت می‌توان این سوال را کرد که آیا مردی به بزرگی او وجود دارد؟»
https://www.goodreads.com/quotes/337636-philosopher-orator-apostle-legislator-warrior-conqueror-of-ideas-restorer-of

✍️“بیش از پیش متقاعد شدەام که این شمشیر نبود که زمینه گسترش اسلام را فراهم کرد؛ بلکه این بی آلایشی و فداکاری محض پیامبر، تقیّد بالای او به وفای عهد، تعهدش به یاران و پیروانش همچنین نترسی و شجاعت او و ایمان محکمش به خدا و رسالتش بود که موجب رشد و ترقی دین اسلام و غلبه بر مشکلات و موانع پیش روی آن شد.”
🔖ماهاتما گاندی
http://www.gainpeace.com/index.php?option=com_content&view=article&id=63:what-non-muslim-scholars-said-about-prophet-muhammed-peace-be-upon-him&catid=41&Itemid=105

▪️همان محمدی است که مایکل اچ هارت اخترفیریکدان آمریکایی که در لیست 100 نفر برتر تاریخ بشریت نام پیامبر را در رتبەی اول آورده، در مورد او می نویسد: «اینکه در صدر فهرست تاثیرگذارترین شخصیت ‌های جهان، محمّد را انتخاب کرده ام ممکن است موجب تحیر برخی از خوانندگان شود؛ اما در طول تاریخ او تنها مردی بود که هم در سطح دینی و هم دنیایی بسیار موفق و مترقی بود.»
http://www.iupui.edu/~msaiupui/thetop100.html?id=61

▪️همان رهبر مقتدری که نه ارتش پایایی داشت و نه محافظی شخصی، نه کاخی و نه ثروتی…
تنها کسی که می‌تواند بگوید طبق تأییدات الهی حکومت کرده است، محمّد است… زیرا او تمام قدرت را دارا بود درحالی که از هیچگونه ابزار و حمایت مادی برخوردار نبوده است.
🔖بی.اسمیت(نویسنده انگلیسی.)
https://www.goodreads.com/quotes/802693-he-prophet-muhammad-was-caesar-and-pope-in-one-but-he

▪️همان بزرگ مرد تاریخی که در امور شخصی اش عدالت داشت؛ او با آشنا و غریبه، ثروتمند و فقیر، قوی و ضعیف، با مساوات و برابری برخورد می کرد و نزد مردم بخاطر صمیمیت و گوش سپردن به شکایات آنها بسیار محبوب بود.
🔖واشنگتن آیروینگ- متفکر مشهور آمریکایی(زندگانی محمّد)
http://izquotes.com/quote/239803

✍️“هرکس درباره زندگی و شخصیت پیامبر بزرگ عرب (حضرت محمّد ﷺ) مطالعه کرده باشد، امکان ندارد چیزی بجز ادای احترام به پیشگاه آن پیامبر اعظم که از بزرگترین فرستادگان خداوند بوده است ابراز کند.”
🔖آنی بسانت – روشنفکر بریتانیایی و فعال حقوق زنان
https://goo.gl/nHKzuK

▪️کارن آرمسترانگ دربارەی پیامبر می نویسد:
حیات او نوعی جهاد بود؛ «همان طور که خواهیم دید، این کلمه به معنای مبارزه و پیکار نیست، بلکه به معنای تلاش و کوشش است» محمد دقیقا نسیم صلحی بود که بر جزيرةالعرب خسته از جنگ و جدال وزید و ما امروزه به افرادی نیاز داریم که آماده ایفای چنین نقشی باشند.
🔖محمد پیامبری برای زمانەی ما/نوشته کارن آرمسترانگ صفحه 17_18

▪️در انتها ذکر سخنی از ولف بایرون محقق انگلیسی خالی از لطف نیست که می گوید: «هر قدر بیشتر با اسلام و زندگی اسلامی آشنا می شوم از قواعد بهداشتی که محمد (ﷺ) برای مسلمین آورد، بیشتر شگفت زدە می شوم و تاسف می خورم از این که بیشتر مسلمانان چرا از تمام این تعلیمات پیروی نمی کنند.»
🔖منبع: فرهنگ اسلام شناسان خارجی،ج۱،ص۱۶۲.

📰محقق: دانش پشابادی

expand_less
X
منوی اصلی
X