سوئیس و معضل خودکشی

date_range ۲۵ تیر ۱۳۹۸ access_time زمان مطالعه: دو دقیقه visibility بازدید: 23
سوئیس و معضل خودکشی

به قلم راشل نواور (Rachel Nuwer) خبرنگار و روزنامه نویس آمریکایی مجله اسمیتسونیان واشنگتن…
سوئیس از جمله کشور هایی است که در صدر لیست خوشحال ترین کشورهای جهان قرار دارد البته یکی از کشور هایی است که #پایتختخودکشی است؛ اطلاعات جدید منتشرشده از #کلینیک‌های کمک به خودکشی نشان می‌دهد که افراد بیشتری مایل به پایان دادن زندگی خود به صورت خودخواسته هستند! همیشه سوئیس به عنوان یکی از شادترین کشورها شناخته می‌شود؛ کشوری که دارای وضعیت اقتصادی خوب، سطح زندگی و بهداشت خوب و زیبایی‌های طبیعی است. ولی این کشور دارای بالاترین میزان خودکشی در میان کشورهای اروپایی است! اگر چه خودکشی از سال 1980 به بعد کاهش یافته است ولی در این کشور سالانه حدود 1000 نفر خودکشی می‌کنند (دقت کنید که جمیعت این کشور 8 میلیون نفر است یعنی کمتر از جمعیت شهری مثل تهران!!) و این میزان، 3 برابر تعداد افرادی است که در تصادفات رانندگی کشته می شوند. سوئیس دارای درمانگاه‌های خودکشی قانونی است که از سال 1941 به وجود آمده‌اند و در سال‌های اخیر به عنوان #توریسمخودکشی و یا #پایتختخودکشی شناخته می‌شود، و مردم از سایر کشورهایی که دارای قوانین محدودکننده در زمینه خودکشی هستند به این کشور سفر می‌کنند تا به صورت #قانونی‌خودکشی کنند!
مطالعات جدید در مورد کسانی که برای خودکشی به این کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند نشان می‌دهد که #زنانطلاقگرفته، افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند، افراد #ثروتمند و افرادی که وابستگی #مذهبیخاصیندارند اکثریت مراجعه کنند‌گان به این کلینیک‌ها را تشکیل می دهند.
هرچند که برخی افراد می‌گویند اکثریت خودکشی‌های داوطلبانه را افرادی تشکیل می‌دهند که به بیماری‌های #لاعلاجی مانند سرطان مبتلا شده‌اند تشیکل می‌دهند ولی این افراد تنها 16 درصد این آمار را شامل می‌شوند.
همانگونه که روانشناس معروف سوئیسی‌ #امبروس_اوختینهاگن در مصاحبه با روزنامه محلی (The Local) می‌گویند: #نه، همه انسان‌ها در این کشور خوشحال نیستند.
لینک مقاله…
https://www.smithsonianmag.com/smart-news/switzerland-one-worlds-happiest-countries-also-one-europes-suicide-capitals-180949831/

همانطور که راشل نواور در مقاله خود اشاره کرد افرادی که ثروتمند هستند و افرادی که وابستگی مذهبی خاصی ندارند از جمله افرادی می باشند که بیشترین میزان خودکشی را در کشور سوئیس تشکیل می دهند!
حال سوال اینجاست که چرا #پیشرفت_اقتصادی و گسترش #خداناباوری نتوانسته است تضمین کننده خوشبختی افراد جامعه باشد؟
اصولا گسترش اقتصاد جامعه همراه با گسترش خودکشی و معضل افسردگی و تنهایی همراه باشد، چه سودی خواهد داشت؟
و گسترش خداناباوری اگر معضلات روحی و روانی و اخلاقی جامعه را حل نکند و بر معضلات آن بیفزاید به چه دردی خواهد خورد؟
در خداناباوری، همه چیز به سوی تکامل قدم بر می‌دارد: فرد از #افسردگی به #پوچی و بعد به #خودکشی می‌رسد.

چقدر زیباست این چرخه تکاملی فرگشت!

expand_less
X
منوی اصلی
X