اوج احترام و کرامت و ارزش بشر در نگاه ملحدین

date_range ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ access_time زمان مطالعه: پنج دقیقه visibility بازدید: 1
اوج احترام و کرامت و ارزش بشر در نگاه ملحدین

اوج احترام و کرامت و ارزش بشر در نگاه ملحدین

همیشه ندای “انسانیت و اخلاق” را از #آتئیست ها شنیده‌ایم، اما تفسیر و معنی این دو واژه را هیچ گاه ندیدەایم، در نگاه یکی «زنای با محارم» و دیگری «کشتار میلیونی» و آن یکی canabalism (آدمخواری) و برخی دیگر دروغ گفتن و دزدی و سقط‌جنین، اخلاقی قلمداد می‌شود و آن را انسانی می‌دانند و عده‌ای هم اخیرا که «فرزندآوری» را #غیر_اخلاقی دانسته‌اند! آنهم بدون هیچ معیاری برای سنجش انسانیت در نگاه ملاحده.

🔷نگاهی مختصر به عرایض بسیار مهم چندین بی‌دین مشهور و صاحب نام و ارزش انسان در نگاه ناباوران(atheist)

〰️〰️〰️〰️〰️
✍️پدر روانشناسی جهان فروید می‌نویسد: « انسان فکر میکند موجودی فرشته خصال است اما در واقع فرق زیادی با یک #حیوان ندارد»
httpp://www.creationmoments.com/content/freud-darwin-human-psyche

✍️و یا از دانشمند بزرگ استیون هاوکینگ می‌خوانیم «ما تنها نژاد پیشرفته‌تر از #میمون‌ها بر روی این سیاره هستیم»
https://www.theguardian.com/science/2018/mar/14/best-stephen-hawking-quotes-quotations?utm_source=esp&utm_medium=Email&utm_campaign=GU+Today+USA+-+Collections+2017&utm_term=267455&subid=7429980&CMP=GT_US_collection

✍️«پیتر سنگر» ملحد که استاد دانشگاه برینستون است می‌گوید: “زندگی جنین با ارزش تر از زندگی #حیوانات غیربشری نبوده و در سطحی مشابه از عقلانیّت و آگاهی ذاتی و توان عاطفی نمی‌باشد…”
📚Princeton Bioethics Professor Peter Singer: Devaluing Human Life
http://www.epm.org/blog/2009/Jan/19/princeton-bioethics-professor-peter-singer-devalui.

✍️کریستوفر مینز می‌گوید: “هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند بشر بعنوان یک موجود، متکامل‌تر از دیگر موجودات است…”
📚Ecologist, Vol 21 No 6 Page 259 – Nov/Dec 1991

✍️از بزرگان فلسفه‌ی غرب فردریش نیچه می‌گوید: «انسان #حیوانی گوناگون، فریفته، مصنوعی و تیره و تار است ، بشر جانوری است تودرتو، و دروغگو و ساختگی و تودار، و ترسناک برای دیگر جانوران»
📚 (فراسوی نیک و بد قطعه‌ی ۲۹۱)

✍️همچنین همتای انگلیسی او برتراند راسل می گوید: « تصور می‌کنم که در مورد تمامی توضیحات مربوط به یک زندگی خوب بر روی زمین بایستی یکپایه حیات #حیوانی و غرایز #حیوانی تصور کنیم و بدون این، زندگی بی‌روح و غیر دلچسپ می شود»
📚 (چرا مسیحی نیستم، ص 88)

✍️همچنین لازم است اشاره کرد که انسان در منطق آتئیسم در تئوری فرگشت، ذاتاً یک #حیوان بیش نیست. همانطور که کریستوفر هیچنز مُبلغ دیگر خداناباوری در کلیپی صراحتا انسان را حیوان می‌خواند.
📚L.W. Hillier et al. (2005), “Generation andannotation of the DNA sequences of human chromosomes 2 and 4”, Nature, 434, 724-731

بشریت همواره نیاز به دین داشته و همیشه یک #دین و مجموعه‌ای باور و اعتقادات که انسان را رهنمون ساخته تا از سرکشی و طغیان جلوگیری کند و او را در قالب یک ایدئولوژی (Adeology) نگه‌دارد تا جامعه در منجلاب رذیلت‌های اخلاقی فرو نرود. امروزه نیز شعارهای #رسانه و #استعمارگران و #دیکتاتورها شما را نفریبد که جز دین چیزِ دیگری شما را در حیطه‌ی آن شأن و مقام انسانی حفظ نمی‌کند.

🔗البته قبلا نیز بدین نکته اشاره شده که هیچ #تمدنی بدون دین نبوده، همانطور که 👈هنری برگسون فیلسوف برنده جایزه نوبل می‌گوید: «هیچ جامعه بشری بدون دین نبوده است»
https://t.me/no_atheism/1760

✍️و این بار اعتراف تلخی را از پدر روانشناسی جهان بشنویم؛ زیگموند فروید از بزرگترین مبلغان خداناباوری در قرن بیستم می گوید: 👈«در هیچ دوره‌ای یک تمدن خالی و تهی از #اعتقادات_دینی نبوده است»
📚 (آینده ی یک پندار، فروید ص 186)

✍️حال اعترافی سخت از زبان ملحد معروف برتراند راسل به وجود مذهب [دال بر منشاء وجود کرامت انسانی]، او در کتابش می گوید: 👈«محترم شمردن مقام بشریت ناشی از #مذهب است»
📚 (چرا مسیحی نیستم، ص 63)

🌐 بسیار هستند و بوده‌اند که به این حیوانیت راضی بوده و تن به این قباحت داده‌اند، بسیار می‌شنویم که انسان تفاوت چندانی با حیوانات ندارد و ما تافته‌ی جدا بافته نیستم و به هر نحوی نشان می‌دهند که این همه ندای #روشنفکری و #خردگرایی و #اخلاق جز یک سری فریب و حیله و مکر، چیز دیگری نیست.

🔻انسانیت یا حیوانیت؟ برگزیدن آن با صاحبانِ خرد✔️

[[درد امروز جامعه ما بی سوادی مردم نیست؛ بلکه نیم‌سوادی روشنفکران و تحصیل کرده‌های ماست…!]]

📰محقق: دانش پشابادی

تهیه‌شده در: رد شبهات ملحدین

expand_less
X
منوی اصلی
X