اختصاص بودجه برای اسلام‌هراسی: ۲۰۶ میلیون دلار برای ترویج «کینه‌توزی» نسبت به مسلمانان آمریکا

مرداد ۴, ۱۳۹۹

کنکاش‌گروه روابط جامعهٔ اسلامی‌ آمریکا و دانشگاه برکلی در ایالت کالیفرنیا، از ۷۴ گروهی که در اسلام‌هراسی در ایالات متحده دخیل هستند، در گزارشی نام برده‌اند.

❗️در گزارشی آورده شده است که نفرت‌انگیزی نسبت به اسلام و مسلمانان آمریکا، به کارویژه‌ای چندمیلیون دلاری تبدیل شده است.

کنکاش‌گروه روابط جامعهٔ اسلامی آمریکا و مرکز پژوهش‌های جنسیتی و نژادی دانشگاه برکلی، در گزارش منتشرشدهٔ خود به ا‌سامی ۷۴ گروهی که به‌نحوی در اسلام‌هراسی در ایالات متحده سهم داشته‌اند، اشاره کرده‌اند. هدف اصلی ۳۳ گروه از این ۷۴ گروه، «ترویج پیش‌داوری‌‌ها و نفرت‌انگیزی نسبت به اسلام و مسلمانان» است.

▪️در این گزارش آمده است که این گروه هسته‌ای که شامل مرکز تصفیه بودجه، پروژهٔ کلاریون، مرکز آزادی دیوید هوروویتز، مرکز تبادل آرای خاورمیانه، مرکز حقوقی آزادی آمریکا، مرکز خط‌مشی‌های امنیتی، مرکز پروژه‌های بازجویی تروریسم، نهاد دیده‌بانی جهاد و خدمت! به آمریکا، بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ حدود ۲۰۶ میلیون بودجه در اختیار داشتند.

کوری سایلور نویسندهٔ این گزارش و سرپرست بخش نظارت و مقابله با اسلام‌هراسی این کنکاش‌گروه می‌گوید: «نفرتی که این گروه‌ها برانگیخته‌ و بودجه‌هایی که صرف آن کرده‌اند، پیامدهای واقعی چون حمله به مساجد و تصویب قوانین تبعیض‌آمیز جدیدی علیه مسلمانان آمریکا داشته است.»

سایلور اضافه می‌کند که مرکز خط‌مشی‌های امنیتی مستقر در واشینگتن و نهاد دیده‌بانی جهاد و خدمت! به آمریکا بیشترین تأثیر را بر این اقدامات داشته‌اند، چراکه می‌کوشند لفاظی‌های ضداسلامی خود را پس از حمایت‌های پیشین خود از اقلیت‌ها پیش ببرند.

▪️دو گروه در این فهرست، مرکز خط‌مشی‌های امنیتی و مرکز آزادی دیوید هوروویتز، از طرف جف سشنس، رییس کمیسیون مشاورهٔ امنیت ملی ترامپ و نامزد احتمالی معاونت ریاست‌جمهوری، پاداش‌هایی به رسم قدردانی دریافت کرده‌اند.

یکی از عناوین اصلی خبری تارنمای مرکز آزادی دیوید هوروویتز این بود: «مصونیت‌های ویژهٔ مسلمانان باعث گرفته‌شدن جان ۴۹ تن ار اهالی اورلاندو شد.»

دو تن دیگر از مشاوران سیاست خارجی ترامپ روابطی با گروه‌های ذکرشده در این گزارش دارند.

▪️نهاد آموزشی خدمت به آمریکا در حال اجرایی‌کردن طرح «Thin Blue Line» است؛ پایگاهی اطلاعاتی رمزگذاری‌شده که داده‌های مربوط به انجمن‌های اسلامی در آمریکا ثبت می‌کند. طبق تارنمای این گروه، این طرح «محتواهای اطلاعاتی و آموزشی در موضوعات مرتبط با امنیت ملی و تروریسم و نامیدن «جهاد» به عنوان یک تروریسم در حال رشد شتاب‌آمیز در کشور» را در اختیار مردم می‌گذارد.

استیفن پیگوت از اعضای مرکز قانونی فقرزدایی جنوب آمریکا در یکی از مقالات خود نوشته است که مؤلفهٔ کلیدی این طرح، «موقعیت‌یاب نقشهٔ بنیادشکن» است که نشانی تمام انجمن‌های دانشجویان مسلمان و نیز تعداد مساجد و نهادهای اسلامی را فهرست‌بندی کرده و همهٔ آن‌ها را در فهرست «نگرانی‌های محتمل امنیت ملی» آورده است.

همچنین این کنکاش‌گروه و مرکز پژوهش‌های نژادی و جنسیتی دانشگاه برکلی، لایحه‌های ضداسلامی را پی‌جویی کرده و دریافته‌اند در ۱۰ ایالت، این لایحه‌ها به‌صورت قانون درآمده‌اند و در سال ۲۰۱۵، ۷۸ مورد حمله به مساجد به ثبت رسیده است. سایلور می‌گوید که این، بالاترین رقم در حمله‌های سالانه به مساجد از سال ۲۰۰۹ بوده است که این کنگاش‌گروه به آن پی برده است.

expand_less
X
منوی اصلی
X