خرج صدوپنجاه هزار دلاری آتئیست‌ها فقط برای نشر یک جمله‌ی خداناباوری روی اتوبوس‌های لندن!

خرج صدوپنجاه هزار دلاری آتئیست‌ها فقط برای نشر یک جمله‌ی خداناباوری روی اتوبوس‌های لندن!

مهر ۸, ۱۳۹۸

ریچارد داوکینز (از مشهورترین خداناباوران معاصر)، انجمن Humanist انگلستان و چند سازمان الحادی دیگر، مجموعاً 150 هزار دلار برای گردش اتوبوس‌هایی در سطح شهر لندن با شعار “there is probably no god” (یعنی احتمالاً خدایی نیست!) هزینه کرده‌اند!

اگر قیمت دلار را 11 هزار تومان در نظر بگیریم، مبلغ صرف‌شده برای چسباندن چند جمله‌ی مسخره به اتوبوس‌ها می‌شود: 1650000000 تومان!
ما نیز مانند ملحدین که به حج اشکال می‌کنند، حق داریم بپرسیم که چرا این سازمان‌ها و نیز شخص ریچارد داوکینز، از این سرمایه برای کمک به فقرا استفاده نکرده‌اند؟!
چرا این پول را صرف کمک در ساخت بیمارستان برای افراد فقیر نکرده‌اند؟ چرا پولشان را به سازمان‌های خیریه‌ی فعال در آفریقا اهدا نکرده‌اند؟

البته مسلمین و خصوصاً حجاج مؤمن (منظور اکثریت حجاج است نه همه آنها) به خاطر فضیلت صدقه، در خفا و پنهانی، بدون آنکه اسم و رسمی از آنان بماند اعمال انسان‌دوستانه را انجام می‌دهند. که اگر حجم صدقات، زکات و نذورات آنها را محاسبه کنیم، بدون شک در طول عمرشان چندین برابر هزینه‌ی سفر یک حج را به افراد فقیر، سازمان‌ها و بیمارستان‌ها و مدارس کمک کرده‌اند، به طوری که در اکثریت موارد فقط خدا و آنان از این کمک خبر داشته‌اند و به مانند بازیگران و هنرمندان مشهور نیستند که به اهدای چند هزار تومان به فقرا، با آنها عکس یادگاری گرفته و یا خبر این کمک بزرگ را در سایت‌ها منتشر سازند!

نکته‌ی مهم: بر روی این اتوبوس‌ها عبارت «احتمالاً خدایی نیست!» نوشته شده است؛ چرا ریچارد داوکینز و سازمان‌های الحادی انگلستان، جزم به خرج نداده و ننوشته‌اند: قطعاً خدایی وجود ندارد؟!

expand_less
X
منوی اصلی
X