درخواست ممنوعیت استفاده از روسری برای دختران ابتدایی در آلمان

درخواست ممنوعیت استفاده از روسری برای دختران ابتدایی در آلمان

مهر ۹, ۱۳۹۸

خبر
درخواست ممنوعیت استفاده از روسری برای دختران ابتدایی در آلمان

▶️ طرفداران ممنوعیت پوشیدن روسری برای دختران ابتدایی می‌گویند که این کار نوعی تحمیل مذهبی به کودکان است.
همچنین ملحدین و آتئیست‌ها نیز می‌گویند که فرد باید تا قبل از هجده سالگی با هیچ دینی آشنایی نداشته باشد و بعد از آن او به اختیار خود، هر دینی که می‌خواهد را انتخاب کند.

⏸ اما در جواب این اشخاص باید گفت که منع استفاده از روسری نیز نوعی تحمیل عقیده و باور است. زیرا دین به معنای روش و برنامه و قانون برای زندگی است و هر انسانی برای خود یک دین و روش زندگی مشخص را دارد. حتی افرادی که می‌گویند ما بی‌دین هستیم نیز دارای روش و دین و قوانینی برای زندگی هستند و آن هم راه و روشی است که برای زندگی در پیش گرفته اند. حال این روش و مسلک و دین می‌تواند پوچی باشد یا هر روش دیگری.

پس زمانی که شما تا هجده سالگی شخصی را از پایبند بودن به یک دین خاص مثل اسلام منع می‌کنید در واقع شما نیز درحال تحمیل راه و روش خود بر این افراد هستید. اگر شخص تا قبل از بلوغ با هیچ نماد و نشان و… مذهبی آشنا نباشد در واقع به او عقیده و تفکر ناباوری تحمیل شده است.

قانون منع حجاب برای دختران ابتدایی در آلمان نیز نوعی تحمیل یک تفکر خاص است. دموکراسی که غربی‌ها دم از آن می‌زنند روز به روز بیشتر برایمان آشکار می‌شود زیرا دموکراسی یعنی شما آزاد هستید البته تا زمانی که مسلمان نباشید یا اینکه اسلام را در آن قالب و شکلی که آنها می‌خواهند اجرا کنید. (البته اگر طبق میل آنها از احکام اسلام تنازل کرد دیگر نمی‌توان آن را اسلام نامید و صرفا برای فریب مردمی که عقلشان در چشمشان است، اسم آن را اسلام می‌گذارند.)

▶️ در بخش دیگری از این خبر می‌گوید که استفاده از روسری برای دختران نوعی تفکیک جنسیتی است!
⏸ اگر اینگونه است پس چرا در قوانین کشورهای شما استفاده از سوتین برای زنان الزامی است اما برای مردان الزامی نیست؟!
سبحان الله این افراد به حدی از فطرت خود در حال دور شدن هستند که چند روز دیگر خواهند گفت چرا زنان باید حامله شوند و وضع حمل کنند و مردان حامله نمی‌شوند و این همه درد را تحمل نمی‌کنند؟ چرا زنان باید به بچه‌ها شیر بدهند و مردان کاری انجام ندهند؟ و صدها سوالی که در جهت برابری مرد و زن مطرح خواهند کرد حال آنکه آنها به تفاوت‌های فطری میان زن و مرد بی‌توجه هستند. جنبش فمنیسم نیز روزی چنین ادعاهایی را خواهد کرد.

اللهﷻ در مورد افرادی که اینگونه از فطرت خود دور شده اند به پیامبرﷺ می‌فرماید:
▪️لعَمْرُكَ إِنَّهُمْ لَفِي سَكْرَتِهِمْ يَعْمَهُونَ
به جان تو سوگند که آنها در سرمستی خود سرگردانند (الحجر/۷۲)

▶️ در بخش دیگری از این خبر ذکر شده است افرادی که روسری بر سر دارند نسبت به افراد دیگر (به علت کم رسیدن نور خورشید به بدنشان) بیشتر در معرض کمبود ویتامین د هستند.
⏸ در جواب این مطلب نیز باید گفت که این موضوع به تنهایی دلیل نمی‌شود با حجاب مخالفت کرد زیرا این افراد می‌توانند با تغذیه درست و همچنین حمام آفتاب گرفتن در جایی خصوصی این مشکل را حل کنند.
دقیقا مانند همین مورد ما اگر دو شخص را بررسی کنیم که یکی از آنها لخت کامل است و شخصی دیگر لباس بر تن دارد (مثلا شرت و پیراهن یا هر مدلی دیگری) آن فردی که به صورت لخت مادرزاد در حال گردش است از فرد دیگر کمتر در معرض کمبود ویتامین د و پوکی استخوان و امراض مختلف دیگر است اما….
اما آیا این دلیل می‌شود ما پوشیدن لباس را ممنوع کنیم و مردم را به این دعوت کنیم که به صورت لخت مادرزاد در جامعه ظاهر شوند؟!

▶️ در جایی دیگر از این خبرگفته می‌شود که دختران خردسال نباید روسری بر سر داشته باشند زیرا این انتخابی است که والدین بر فرزندشان دیکته می‌کنند.
⏸ در جواب این ادعا نیز باید گفت که ممنوع کردن استفاده از روسری نیز نوعی دیکته کردن و وادار کردن است.
🌐 p.dw.com/p/3OijA

🔚در پایان نیز لازم است ذکر کنیم که بر والدین مسلمان واجب است و از وظایف مهم آنهاست که فرزندانشان را به شیوه‌ای نیکو و پسندیده با اسلام و احکام آن آشنا کنند و این از سفارشات پیامبر اسلام صلی الله علیه وسلم است که کودکان را باید بر فطرتشان تربیت کرد و آنها را به پایبند بودن به اسلام ترغیب و تشویق نمود.

expand_less
X
منوی اصلی
X