رسوایی جنسی لاورنس کراوس و اخراج از دانشگاه آمریکا

رسوایی جنسی لاورنس کراوس و اخراج از دانشگاه آمریکا

فروردین ۲۹, ۱۳۹۸

برکناری ملحد مشهور “لاورنس کراوس” از مقام و کارش در دانشگاه ایالت اریزونا پس از اینکه به تهمت آزار جنسی محکوم شد که به دنبال آن در حالت مرخصی اداری اجباری قرار گرفت.

مجله ساینس در سوم آوریل خبر برکناری فیزیکدان خداناباور مشهور “لاورنس کراوس” از منصب مدیریت پروژه اصول (origins project) از سوی دانشگاه ایالت اریزونا و قرار دادنش در حالت مرخصی اداری اجباری را منتشر کرد.

 

این جریان از آنجا شروع شد که خانم متخصص در زمینه میکروبیولوژی “ملانی تامسون” -که شاهد واقع بوده- در ژوئیه سال گذشته شکایتی را پیرامون این واقعه ارائه نمود. واقعه‌ای که در اواخر سال ۲۰۱۶ روی داد و پروفسور کراوس در آن تاریخ، اقدام به آزار جنسی زنی به هنگام گرفتن سلفی با او کرد.

دانشگاه در آن وقت، پرونده را به خاطر نبود دلایل کافی بسته بود اما در فوریه همین سال آنرا بازگشایی کرد.

پس از آنکه شرکت تبلیغاتی (buzzfeed) مقاله‌ای را انتشار داد و در مقاله، به بیان این آزار جنسی و موارد مشابه دیگر مبادرت ورزید چنانکه خانم ملانی به شرح بازگشایی پرونده پرداخت و اظهار داشت: چه تمسخر‌انگیز است مقدار تلاشی که می‌باید برای ممانعت دانشگاه‌ها از به حاشیه راندن چنین مسائلی صرف نمود. من به شخصه از این مسئله اذیت شده‌ام با اینکه قربانی (آزار جنسی) نبوده‌ام.

 

“They should have believed me the first time,” Thomson says. “It’s ridiculous the amount of effort you have to go through to stop universities from just dismissing these cases. I have been traumatized by the process and I wasn’t even a victim.”

چنانکه این تحقیق پیرامون پرونده بازگشایی شدۀ مذکور شامل مصاحبه با ۴ شاهد می‌باشد؛ دو نفر شاهد عینی ماجرا و دو نفر دیگر در عصر همان روز واقعه با قربانی گفتگو نموده‌اند. افزون بر آن، تصویر سلفی کراوس با حالت جنسی بسیار بی‌ادبانه مدرک معتبری علیه اوست.

البته کراوس، منکر این واقعه شده و گفته است که دستش را بالا برده تا جلوی فلاش دوربین به چشمانش را بگیرد اما دانشگاه، دلایلی قویتر از توجیهات کراوس یافته است و در اختیار دارد.

expand_less
X
منوی اصلی
X