قانون‌گذار زنا در اندونزی به جرم زنا شلاق خورد!

قانون‌گذار زنا در اندونزی به جرم زنا شلاق خورد!

آذر ۱۱, ۱۳۹۸

#خبر
قانون‌گذار زنا در اندونزی به جرم زنا شلاق خورد!

این تیتر بسیاری از رسانه‌های خبری در چند روز گذشته بود، همان رسانه‌هایی که اذهان بسیاری از مردمان ساده‌لوح را در اختیار گرفته و هرطور که بخواهند، تفکرشان را شکل می‌دهند. چه بسا ارزش‌ها را ضد ارزش کنند، آرمان‌ها را از یاد مردم پاک کنند و به طور تلویحی به اعتقادات و باورهایشان هجوم بیاورند.

گفته‌اند که مردی در اندونزی در جهت تصویب قانونی برای شلاق‌زدن زناکار تلاش کرده بوده، و همان مرد مرتکب زنا شده و شلاق خورده است! ما نمی‌دانیم که کیفیت اجرای حکم چطور بوده، اما به طور کلی از آنجا که این تیتر را شیطنت‌آمیز می‌دانیم، می‌خواهیم که سطوری به خدمت مخاطب تقدیم کنیم تا بدانند که رسانه‌ها چگونه مقلدین خود را به بردگی فکری گرفته و آنان را فریب می‌دهند.

این تیتر چه می‌گوید؟ انگار می‌خواهد «چاه مکن بهر کسی…» را تداعی کند، که آن مردی که برای تصویب مجازات برای یک جرم کوشید، خود گرفتار آن قانون شد! اما مسلمانان و حتی افرادی که اهل تفکر و انصاف باشند، چنین نگاهی به این ماجرا نخواهند داشت. اگر کسی مأمور راهنمایی و رانندگی باشد، باید این قوانین را برای جامعه سودمند بداند، و حتی اگر خودش هم از آن تخلف کند، خود اشتباه کرده و باز هم به درستی آن قوانین بی‌اعتقاد نیست!

می‌بینیم که پیامبر اسلام (صلی الله علیه وسلم) فرموده‌اند: «به خداوند سوگند که اگر فاطمه دختر محمد هم دزدی می‌کرد، دستش را قطع می‌نمودم!» (متفق علیه)
در فلسفه‌ی سودگرایان است که اگر بدانند دزدی به سودشان تمام نمی‌شود، قانونی علیه‌اش وضع می‌کنند و اگر بدانند که به سودشان است، از تطبیق قانون در این رابطه جلوگیری می‌کنند، اما مسلمانان معتقدند که قوانین درست باید تطبیق گردند، حتی اگر بعداً توسط همین قانون مجازات شوند و قوانین اسلام باید شامل تمام افراد جامعه شود و کسی نتواند از قانون و شریعت اسلام فرار کند.

اگر یک قاضی در اروپا فاسد شود و با همان قانونی که خود حکم می‌کرده، مواخذه شود آیا قوانین را در این کشورها به انتقاد می‌گیرند؟ آیا رسانه‌ها با همین شدت و گستردگی، اخبار مربوطه را نشر می‌کنند؟

هدف از نشر گسترده این خبر چیست در حالی که روزانه صدها خبر مهم‌تر وجود دارد اما رسانه‌ها که به دنبال تزریق تدریجی افکار مورد نظر خود هستند، روی مطالبی که مربوط به شریعت اسلام می‌شود زوم کرده‌اند و می‌خواهند آن را در نظر مردم، بد و ناخوشایند جلوه دهند.

درحالی که شخصِ زناکار، تنها یک افسر از نهاد مذهبی بوده است اما همین خبر باعث شده تا رسانه‌ها بصورت گسترده خبر را نشر کنند و انگار یک مورد بسیار عجیب است حال آنکه روزانه صدها مورد این‌چنینی اتفاق می‌افتد. این اخبار اگرچه در ظاهر ساده بنظر می‌رسند و نشر آنها در ظاهر فقط خبر رسانی است اما در واقع با هدف مغزشویی، بصورت دست‌چین انتخاب می‌شوند تا بصورت تدریجی افکار مردم را نسبت به شریعت اسلام، بدبین کنند و قوانین اسلامی را نزد مردم، منزجرکننده نشان دهند.

لازم است که اشاره شود اندونزی یک کشور دموکراتیک است که قوانین با دموکراسی در آن تعیین می‌شوند و یک کشور اسلامی نیست اگرچه بعضی قوانین اسلامی در آن اجرا می‌شود.
مثلا در همین خبرِ نشر شده، گفته شده که زنِ زناکار که متاهل بوده است نیز شلاق خورده است حال آنکه در اسلام، اگر شخصی متاهل زنا کند مجازاتش شلاق نیست بلکه به مرگ محکوم می‌شود.

در آخر جای دارد به همان جمله‌ی معروف مالکوم ایکس (رحمه الله) اشاره کنیم که می‌گوید:
«اگر مراقب رسانه‌ها نباشید قطعا شما را طوری می‌سازند که از مظلومان متنفر باشید و قلبتان برای ظالمان و طاغوتان بتپد».
https://bit.ly/2C4LWyG
✾•┈┈••✦❀✦••┈┈•✾
@no_atheism
(رد شبهات ملحدین)

expand_less
X
منوی اصلی
X