قتل عام شهروندان بی گناه افغانستان توسط نیروهای هوایی استرالیا

قتل عام شهروندان بی گناه افغانستان توسط نیروهای هوایی استرالیا

فروردین ۱, ۱۳۹۹

#خبر

🔴 عضو پیشین نیروی هوایی استرالیا به تلویزیون دولتی این کشور گفت که شاهد بوده که همرزمانش، شهروندان بی‌سلاح افغان را با گلوله کشته‌اند.
یکی از این موارد به کشتن یک روحانی (عالم اسلامی) به همراه پسرش در سال ۲۰۱۲ میلادی بر می‌گردد.

تحقیقات وزارت دفاع استرالیا بعدها نشان داد که هیچ عمل «غیرقانونی» از سوی نظامیان این کشور سر نزده است.
دکتر فیل شیلتن به وب سایت خبری «نیشن» گفته است که تحقیقات وزارت دفاع در خصوص این «جنایات» کاملا بیهوده بوده است. به گفته او «مثل این می‌ماند که پلیسی را بفرستید تا روی جرایم پلیسی» تحقیق کند. آقای شیلتون می‌گوید: «خوب است که برخی افراد در داخل ارتش استرالیا حاضر به صحبت کردن هستند، اما اگر قرار باشد هر کسی که در این باره (جنایات جنگی سربازان) صحبت می‌کند با اراده وزارت دفاع، به دادگاه برود بی‌تردید کسی در این باره حرفی نخواهد زد. (افرادی که در مورد این جنایات حرف بزنند به اتهام افشای اطلاعات سری و اقدام علیه امنیت ملی، به شدیدترین شکل مجازات می‌شود. به زبان ساده کشورهای دموکراسی و حقوق بشر می‌گویند ما مردم را به قتل می‌رسانیم و هر کسی هم این کشتار ما را بازگو کند مجرم است و به شدت مجازات خواهد شد)

نیروهای استرالیایی بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳، بیشتر برای نمایش اقتدار خود شهروندان عادی و بی‌سلاح افغان در ولایت ارزگان را به قتل رسانده‌اند.

نظامیان خارجی در افغانستان، در دو دهه اخیر مصونیت مطلق قضایی داشته‌اند و با وجود اتهامات فراوان، دستگاه قضایی افغانستان و محاکم محلی نمی‌توانند آنها را مورد پیگرد قانونی قرار دهند. (مصونیت قضایی یعنی اینکه سربازان خارجی هر مقدار به زنان تجاوز کنند و هر تعداد انسان را بکشند هیچ کسی حق ندارد آنها را مجازات کند بلکه این افراد به کشور خودشان برگردانده می‌شوند و اگر اتهامی هم باشد توسط دادگاه نظامی خودشان محاکمه می‌شوند. البته صرفا یک دادگاهی تشریفاتی با سبک‌ترین مجازا‌ت که اکثرا با بخشودگی نظامی همراه است)
🌐 https://bit.ly/38YKj3A

حال شما فرض کنید سربازانی از آن سوی دنیا به شهر شما آمده‌اند منابع کشور و منطقه شما را بصورت رسمی و محترمانه به تاراج می‌برند؛ به مادر و خواهرتان تجاوز می‌کنند، برادرتان را می‌کشند. شما چه کاری انجام می‌دهید؟ اما این را هم بدانید اگر برای دفاع از دین و ناموس‌تان اسلحه بردارید شما تروریست، افراطی و تندرو هستید. به راستی که منطق رسانه‌ها و کشوهای استعمارگر غربی جالب است…!

حقیقت اینست که اگر شما با چهره‌ی آراسته و لباسِ فرم، جنایتی مرتکب شوید احتمال اینکه محکوم شوید بسیار کمتر است تا اینکه با ریشِ نامرتب و لباس ژولیده. حال تصور کنید علاوه بر توجیهات اخلاقی و فلسفی، از پشتوانه عظیمی چون تبلیغاتِ رسانه‌ای هم برخوردار باشید. این در مورد دولت‌های جنایتکار غربی به خوبی صدق میکند. آنها هنری دارند به نام نامرئی کردن و وارونه‌سازیِ حقایق. آنها از نقشِ ظاهرسازی در برابر بی‌سوادانِ جهانِ سومی به خوبی آگاهند و می‌دانند این عقب مانده‌های ظاهرپرست هرآنچه که می‌بینند را باور میکنند و در تصورِ این مردم، دنیا همین است که تلویزیون و ماهواره نشان می‌دهند و اگر حقیقتِ دیگری ورای آن بود حتما رسانه‌ها به تصویر می‌کشیدند.
اگر دروغی را روز و شب در گوشتان زمزمه کنند عقلِ ساده‌لوحتان سرانجامی جز تسلیم شدن ندارد و حتی ممکن است خودتان به دفاع از آن حقیقتِ کاذب برخیزید، حتی اگر به گمان خود از سواد رسانه‌ای مطلوبی برخوردار باشید. ظاهرسازیِ رسانه‌ای بدینگونه است که اگر مثلا یک نفر با ریش و لباس بومی برای دفاع از دین و ناموسش اسلحه بردارد، می‌شود تروریست اما اگر همین کار را سربازِ ریش تراشیده و نظامی‌پوشِ آمریکایی انجام دهد قصّه می‌شود نشر آزادی و دموکراسی. به همین دلیل است که در نظرگاه مردمِ جهان، گروه‌های بومیِ مبارز، وحشی و تروریست و تندرو و افراطی هستند و ارتش آمریکا و سایر طاغوت‌ها، صلح‌طلب و منجی بشریت.

✾•┈┈••✦❀✦••┈┈•✾
no_atheism
(رد شبهات ملحدین)

expand_less
X
منوی اصلی
X