وضعیت حجاب بانوان مسلمان در فرانسه

وضعیت حجاب بانوان مسلمان در فرانسه

نوامبر 21, 2020

🔴 تعدادی از نمایندگان مجلس فرانسه جلسه را بعلت حجابی بودن نائب رئیس اتحادیه دانشجویان فرانسه، ترک کردند. آن‌ها داشتن حجاب را برخلاف قانون لائیسیته (بی‌دینی) فرانسه دانستند و معتقدند زنان باید با اجبار روسری‌های خود را دربیاورند و با موی لخت در جلسات حاضر شوند و داشتن حجاب برایشان ممنوع است.

bit.ly/3iZVHlq
bit.ly/3kGNfZ9

این مخالفت‌ها درحالی است که قبلا افراد بودایی با پوشش دین بودا و همچنین افراد یهودی با پوشش دین یهود در مجلس فرانسه حضور پیدا کرده و از آنها استقبال شده است.

بله در فرانسه، مادر و مهد دموکراسیِ جهان، تحمل نمی‌کنند یک زن باحجاب باشد و نمایندگان پارلمان جلسه را ترک می‌کنند و داشتن حجاب را غیرقانونی می‌دانند.

قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ [آل‌عمران: ١١٨]
▪️«(نشانه‌های) دشمنی از دهان (سخنان) آنان آشکار است و آنچه [از بغض و کینه نسبت به شما] در دل دارند بزرگتر و بیشتر است»

🔻حال بیایید به چند مورد کوتاه از قوانین کشورهای دموکراتیک اروپایی نگاه بیاندازیم تا آزادی که به سوی آن دعوت می‌کنند را بهتر بشناسیم:

🔹آلمان حجاب برای دانشجویان کارآموز رشته حقوق در دادگاه را ممنوع کرد و زنان باید سر خود را لخت کنند وگرنه اجازه دریافت مدارک را ندارند.

bit.ly/3cg8woL

🔹مادران حجابی در فرانسه حق ندارند کودکان خود را در فعالیت‌های خارج مدرسه همراهی کنند و یا باید حجاب خود را کنار بگذارند و سرشان را لخت کنند یا اینکه فرزندانشان را از آنها جدا می‌کنند.

bit.ly/322LRG9

🔹با تصویب پارلمان، حجاب در دبستان‌های اتریش ممنوع شد. دخترانی که حجاب دارند از مدارس اخراج می‌شوند و حق تحصیل و درس خواندن ندارند مگر اینکه حجاب خود را کنار بگذارند و سرهایشان را لخت کنند.

bit.ly/2JlGXiN

🔹در دانمارک، فرانسه، بلژیک، هلند، بلغارستان و ایالت بایرن آلمان داشتن برقع و نقاب برای زنان حجابی در مکان‌های عمومی ممنوع است. زنان مسلمان با پوشش روبند حق خروج از خانه را ندارند و حضورشان در تمام اماکن عمومی (مانند بازار، ورزشگاه، سینما، فروشگاه‌ها، خیابان و…) ممنوع است و با اجبار به خانه بازگردانده می‌شوند.

bit.ly/2LPeS1h

🔹نروژ پوشش برقع و روبند را برای زنان مسلمان در دانشگاه‌ها و ادارات ممنوع کرد. کارمندانی که بر استفاده از چنین پوششی اصرار داشته باشند شغل خود را از دست خواهند داد و دانشجویان با خطر اخراج از دانشگاه روبرو خواهند شد.

bit.ly/2rlxK1d

🔹درخواست یک مدرسه ابتدایی در بریتانیا برای ممنوع شدن روزه‌داری و حجاب. طی این درخواست، دانش‌آموزان حق ندارند روزه بگیرند وگرنه از مدرسه اخراج شده و مانع تحصیل آنها می‌شوند.

bit.ly/2FLsrvG

این موارد تنها گوشه‌ای از قوانین دموکراسی است که غرب آن را به کشورهای دیگر صادر می‌کند. دموکراسی یعنی اینکه شما آزاد هستید البته به شرطی که مسلمان نباشید و به کافران ملحق شوید.

وَلَنْ تَرْضَى عَنْكَ الْيَهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ [البقرة: ١٢٠]
▪️یهودیان و نصاری (مسیحیان) هرگز از تو راضی نخواهند شد مگر اینکه از آیین و روش آنان پیروی کنی.

expand_less
X
منوی اصلی
X