کشتن غیر نظامیان افغانستان توسط آمریکا

کشتن غیر نظامیان افغانستان توسط آمریکا

شهریور ۱۶, ۱۳۹۸

آمریکا با شعار مبارزه با تروریسم چندین کشور مسلمان‌نشین را به خاک و خون کشید و در امور ملت‌هایی دخالت کرد که هیچ ربطی به کشورهای موجود در آن طرف کره زمین نداشت. اما موضوع زمانی تعجب برانگیزتر می‌شود که تعداد غیرنظامیانی که توسط سردمداران دموکراسی و مبارزه با تروریسم کشته شده اند از کشته‌های همه گروه های دیگر درگیر در جنگ بیشتر می‌شود.

🔴 سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی درباره کشتار غیرنظامیان در جریان جنگ داخلی در افغانستان تاکید کرد که نیروهای آمریکایی و ارتش افغانستان (که زیر نظر آمریکا است) بیشتر از طالبان و دیگر شورشیان، غیرنظامی کشته‌اند.

در گزارش تصریح شده است که در سه ماه نخست ۲۰۱۹ “بیش از” ۳۰۵ غیرنظامی در جریان حملات نیروهای بین‌المللی و ارتش افغانستان جان باخته‌اند؛ این در حالی است که در همین دوره زمانی ۲۷۷ غیرنظامی بر اثر حملات طالبان و دیگر گروه‌های شورشی کشته شده‌اند.

اغلب غیرنظامیان (مردم عادی) در جریان حملات هوایی نیروهای آمریکایی و یا ماموریت‌های شناسایی بر روی زمین که توسط نظامیان ارتش افغانستان انجام می‌شود، هدف قرار گرفته و کشته شده‌اند.

🔴 همچنین طبق گزارش منتشر شده دیگری، ائتلاف تحت رهبری آمریکا متهم شده است که بیش از ۱۶۰۰ غیرنظامی را طی چند ماه در سال ۲۰۱۷ در جریان جنگ با نیروهای گروه تروریستی داعش در شهر رقه سوریه کشته است.

این گزارش روز پنجشنبه ۲۵ آوریل ۲۰۱۹ توسط عفو بین‌الملل و ایروارز که یک گروه ناظر در لندن است، منتشر شد و طبق آن حملات هوایی آمریکا، بریتانیا و فرانسه و همچنین حملات توپخانه‌ای ایالات متحده در بین ماه‌های ژوئن تا اکتبر ۲۰۱۷ (پنج ماه) باعث جراحت و مرگ هزاران غیرنظامی شده است.
🌐https://bit.ly/2Pxfn29

🔸اما تمام واکنش‌ها و کارهایی که گروه های حقوق بشری در مقابل این جنایت های آمریکا انجام داده اند گفتن جملاتی مانند: کشته شدن این افراد غم انگیز است، و ابراز تاسف‌های بی‌فایده است.

اگر این نهادها هرگونه اقدام دیگری را علیه آمریکا و هم‌پیمانانش انجام دهند کل بودجه آنها قطع می‌شود چون تمام این سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری و دموکراسی و… زیرنظر غربی‌ها است. پس آنها هرجنایاتی را انجام دهند اقدامات‌شان اصلا تروریستی و افراطی نیست.

حال فقط تصور کنید بجای این همه قتلی که طی چند ماه اتفاق افتاده است، دو نفر در یکی از کشورهای اروپایی طی یک حمله کشته شوند؛ آن موقع پوشش رسانه‌ای چگونه خواهد بود!؟ و چگونه مردم را از اسلام و مسلمانانِ پایبند به اسلام می‌ترسانند؟!

✅ یورگن تودنهوفر (سیاستمدار، روزنامه‌نگار و نویسنده آلمانی) می‌گوید:
حقوق بشر و دموکراسی در خاورمیانه هیچ اهمیتی برای غرب ندارد. همه آنچه برای آنها مهم است منافع‌شان است. از این روی مرتبط دانستن اسلام و تروریسم برای آنها اهمیت سیاسی [و استراتژیک] بلند مدت دارد زیرا بهانه‌ای آسان را برای جنگ‌های هجومی گاه به گاه غرب فراهم می‌سازد. [1]

[1] تصویر ساختگی غیر دوستانه از اسلام، ده نظریه برای نفرت، اثر یورگن تودنهوفر
✾•┈┈••✦❀✦••┈┈•✾

expand_less
X
منوی اصلی
X