گروهی از زنان مسلمان گرد هم آمده‌اند تا آسیب‌پذیرترین قشر جامعه را در میانهٔ دومین قرنطینهٔ شهر ملبورن غذا دهند.

مرداد ۱۳, ۱۳۹۹

▫️بانوان وکیل و مدرس و متخصصان بهداشت‌و‌سلامت هر جمعه به‌صورت داوطلبانه وقت خود را برای تهیهٔ وعده‌های غذایی برای افرادی که سخت در تلاش‌اند تا از عهدهٔ این بیماری فراگیر برآیند، اختصاص داده‌اند.

▫️افشان مانتو، مدیر کنکاش‌گروه بانوان مسلمان ویکتوریا و سرپرست این گروه خیرخواه گفت که امیدوار است این برنامه نگرش‌های کنونی نسبت به مشارکت بانوان مسلمان در جامعهٔ استرالیا را تغییر دهد.

🎙 خانم مانتو به خبرگزاری اردو زبان SBS گفت: «اینکه بانوان محجبه هیچ‌ فعالیتی را برای منفعت جامعه انجام نمی‌دهند، یک پندار قالبی شده است… وقتی شخصی برای بردن غذا به اینجا می‌آید: می‌گوید: [اوه! یک بانوی مسلمان مشغول فعالیت است.] شنیدن این جمله خوشایند است.»

▫️هر هفته، این بانوان خیرخواه اقلام غذایی متنوعی، شامل مرغ و کورما و برنج و سوپ‌ عدس را از یک آشپزخانهٔ خصوصی در شمال ملبورن تهیه و آن‌ها را می‌پزند.

▫️این بانوان خیرخواه برای پایبندی به دستورالعمل‌های بهداشت‌و‌سلامت عمومی، صورت‌ خود را با ماسک پوشانده‌اند و به انجام تست‌های متداول تب‌سنجی توجه و فاصله‌گذاری اجتماعی را نیز رعایت می‌کنند.

▫️خانم مانتو گفت که مردم از هر طبقهٔ اجتماعی برای بردن غذاهایی که این بانوان تهیه کرده‌اند، آمده‌اند؛ غذاهایی که در بسته‌های بزرگی گذاشته شده‌اند، طوری که برای مدت سه روز کفایت می‌کند.

▫️ایشان افزود: «مشاغل تعطیل شده‌اند، کار و درآمدی نیست. زنده‌ماندن در این بیماری فراگیر برای همه بسیار سخت شده است.»

expand_less
X
منوی اصلی
X